אימון אישי

האימון הוא תהליך משותף ההופך את הקורבן למצליחן. תחילתו בזיהוי המצב הקיים, במקום שיש בו קושי ותקיעות ובמצב זה אנו חווים הרבה מאוד תסכול, כאב ושם אנו משלמים מחירים כבדים.
   
במהלך התהליך אנו לומדים לשפר ולנפץ את האמונות וההרגלים ששירתו אותנו עד כה והיום כבר אינם עוד משרתים אותנו. תהליך זה בא לידי ביטוי במעשים. ירידה למגרש המשחקים ולא עוד לצפות מהצד ולהישאר הפרשן.
אנו מעודדים ויוצרים בתהליך זה מצב שבו המתאמן הופך ממצב של פרשן למצב של שחקן (משפיע) ע"י יציאה לפעולה ולהיות השחקן הראשי בחייו. שם יקרו דברים – תוצאות.

האימון מאפשר ליצור שינוי אך ורק ע"י התנסות, דרך הגוף, דרך הרגש, דרך החוויה ודרך פעולה בתוך מגרש חיינו. כמו שאי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות, אי אפשר ללמוד לרכב על האופניים בתיאוריה. אי אפשר ללמוד משהו דרך הראש. מה שנטמע דרך הגוף, דרך הרגש, דרך מערכת העצבים – נשאר בתוכנו, הופך להרגל חדש במקום הרגל כואב ישן.

בשביל להצליח, צריך להיות מעורבים, להעיז, לקפוץ למים, ליזום, למצוא את עצמנו מחדש. ואיך עושים זאת? כמו ילדים: ספונטאניות. להעיז, להופיע, לחוות, להתלהב, להרשות לעצמנו ליפול ולטעות. גם כשהילדים נופלים לפעמים, הם לא מוותרים ומנסים שוב ושוב עד שמצליחים. לא לפחד ממה שיגידו עלינו – כי בלאו הכי יגידו עלינו וללא קשר למה שנהיה ומה שנעשה.
 
לקחת את המתאמן מהמקום הנוח והבטוח שלו (תקיעות) למקום פחות נוח. מתוך הכאב והרבה מאוד סבל, במקום שאנחנו מתפתלים ובדיוק שם כל הפחדים שלנו קופצים וכל המחשבות השליליות (שדונים) מהדהדים בראשנו ועושים הכל על מנת להשאיר אותנו במקום הנוח והבטוח, אך זה בדיוק המלכודת שלנו שמשאירה אותנו קבוע במצב התקוע והלא מאפשר לנו לוותר על המקום הזה, להתקדם ולהשתחרר מהעבר שלנו, מהכלא של עצמנו. שם ניצור שינוי בחיינו.

המטרה בתהליך האימון היא לזהות קשיים אלו וע"י פיתוח אסטרטגיות, כלים וטכניקות ייחודיים ניתן לצאת מהמלכוד האינסופי הזה. כי רק שם יווצר שינוי בחיינו (פריצת דרך מחשבתית והתנהגותית). שם נלמד לוותר על החולשות שלנו והסבל הכרוך בזה ולזכות לראשונה בהצלחה, בדימוי עצמי גבוה יותר, באמונה בדרך שלנו ובביטחון העצמי שלנו.

העצמה, עידוד, תמיכה וריצה במסלול ביחד, ופעמים כשקשה, אני נותנת דחיפה, עידוד וטיפוח המוטיבציה, השארת הראש מורם לכיוון המטרה בלי להסתכל למטה. אני מפתחת אצל המתאמן אסטרטגיות למיקוד, מחוייבות והפיכת המצב הסטאטי לתנועה מתמדת, תוך מיקוד במטרה, מחוייבות, זיהוי מחשבות שליליות (שדונים) והדברתן. זיהוי החולשות ומינוף החוזקות וכך המתאמן מתחיל לחוות הצלחות.
סופו של התהליך הוא ברצוי - קביעת מטרות ויעדים מדידים. לחוות הצלחות קטנות וע"י כך להחזיר את האמונה בעצמנו שהכל אפשרי. ומה שנאפשר בחיינו -  זה מה שיהיה בחיינו, מעצם ההבנה שהכל תלוי רק בנו ויש לנו כלי אדיר לבחור "זכות הבחירה".

אנו מתחילים לחוות ולאפשר את האומץ להיות עצמנו ולחיות בביטוי עצמי מלא.
   
 
 
 
 
איילת לוינרסקי    טל. 052-8955544    ayeletlev@adhdcenter.co.il                                                                                            Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים