דף הבית >> החזון
 

חזון

המרכז הישראלי להפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה AdhdCenter, בו מתאגדים כל אנשי המקצוע בארץ ובעולם הנוגעים בנושא הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה. המרכז הישראלי להפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, שם לעצמו למטרה ליצור מפגש וסיעור מוחות בין מאמנים, מפסיכולוגים, נוירולוגים, פסיכיאטרים, אנשי חינוך, אגודות, לשכות, מטפלים, הקהל הרחב ועד הורים ולכל המתעניינים בנושא זה, המתחברים יחדיו לתוך אינטרס משותף. מפורום לקהל הרחב שמעלה שאלות ונותן תשובות. ריכוז כל המחקרים, מאמרים, אינפורמציות, חדשות, עדכונים הקשורים להפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. פיתוח רעיונות, יוזמות, סדנאות ומפגשים רבים להעצמה, העשרה, צמיחה וסיעור מוחות. התחברות למגוון רחב של מוסדות, אגודות בארץ ובעולם. 

אני מאמינה שאם כל תלמיד יקבל את הכלים הנכונים לו, התוצאות תהיינה מדהימות. ע"י יצירת מנגנון אימוני בשיטת "תעביר את זה הלאה". להעביר לתלמידים בבתי ספר יסודיים, חט"ב ותיכונים – אימונים בקבוצות קטנות ו/או גדולות, בנוסף סדנאות אחה"צ לתלמידים, להורים ולכל ילד בנפרד. ייווצר מנגנון שיבוא לידי ביטוי בשיטה חדשנית כזו שילדים בכיתה ד' יעברו אימון להעצמה ומנהיגות ויעבירו את זה הלאה לכיתוב ח'-ט'. כיתות ח'-ט' יעבירו פרוייקט אימוני זהה לכיתוב ד' - מבתי ספר יסודיים. מנגון זה הוא חד שנתי לכל אחד מהם.

המטרה להחזיר את האמונה בעצמם. לאפשר לעצמם להאמין ולהיות מי שהם באמת רוצים. באמצעות כלים ייחודיים הילדים ייחשפו לתוכנית אימונית בית ספרית שמטרתה: העצמה, תקשורת בינאישית ומנהיגות. המטרה היא להעצים ולפתח את הילדים, המתבגרים והמבוגרים. ליצור עולם טוב יותר לנו ולילדינו. לחיות בביטוי עצמי ולאפשר לעצמם להאמין ולהיות מי שהם רוצים באמת להיות. פיתוח העצמה אישית, ניהול עצמי, קביעת פגישה עם הזמן, גישות ודרכי חשיבה מגוונות, קביעת מטרות ויעדים, בניית חזון, ערכים, להפוך את ההרגלים והאמונות המגבילות שלנו לאמונות מאפשרות, גירוש מחשבות שליליות, התמודדות עם דחיינות והתמהמהות, שיפור הרגלי למידה והקניית אסטרטגיות למידה, כישורים חברתיים - מנהיגות, ביטחון עצמי, סמכות, יוזמה ואחריות.
כשבשלב הראשון המשימה החשובה ביותר, העצמה והתיידדות ההפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה שלנו, ותוך 3-4 מפגשים לנפנף עם זה בגאווה, להכיר את החברים הדגולים שלנו ולהאמין בכישורים המדהימים הטמונים בנו. 
במסגרת תוכנית מערכתית זו, הורי התלמידים, המורים וכל אנשי המקצוע העובדים עם אותם תלמידים יהיו שותפים פעילים להצלחת התוכנית.
 
אני מאמינה בהעצמה קבוצתית ואישית ובמפגשים מעצימים לפיתוח מגוון רחב  של רעיונות, תוכניות והעשרה בנושא זה.
כי ביחד אנחנו כח = מעצמה והשמיים הם הגבול...
 

 

ובנימה אישית יותר:
אני בעצמי בעלת הפרעות קשב וריכוז. נגעתי והתגלחתי על כל התסמינים והיתרונות הנפלאים הטמונים בבעלי הפרעות קשב וריכוז ו/או לקויות למידה. מנסיוני ומעולם החוויות שלי, אני רוצה כמעין שליחות, לעשות שינוי, לתת תמיכה מתוך רצון אמיתי וכח עצום לעזור לילדים, מתבגרים ומבוגרים כאחד להעצים, לצמוח ולהפוך את החולשות ליתרון.
להחזיר לאנשים את האמונה בעצמם, להעצים אותם, לאפשר להם לזהות ולקבל את היתרונות המדהימים הטמונים בהם, להיות מי שהם באמת רוצים להיות, מתוך אמונה ביכולות ובעוצמות שלהם ולהתמודד באופן יעיל עם המגבלות הנובעות מהקשיים של הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, ומתוך אמונה בחובתנו כהורים וכאנשי חינוך לפעול ולהעמיק את המודעות וההבנה של הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה ומאפייניה, ביטוייה הפנימיים והחיצוניים לטוב ולרע והשלכותיה על כל תחומי החיים, מהפרט הסובל ממנה ואלה החיים במחיצתו (בית, ביה"ס, חוגים, עבודה, חברה וקהילה).
בנימה זו גם אסיים ברצון ובאמונה להוביל את הקבוצה לצמיחה ושינוי על מנת לאפשר להם להיות מי שהם ולחיות בביטוי עצמי מלא.
 
אני מאמינה שכמי שמכירה את עולם ההפרעות קשב וריכוז מקרוב ולעומק וכמי שהתגלחה על כל התסמינים, היתרונות והחוזקות של בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, במשך שנים ארוכות וצבירת נסיון בעזרה, תמיכה ויצירת שינוי משמעותי אצל בעלי הפרעות קשב וריכוז, הם הבסיס להצלחה שלי כמאמנת. הקשר האישי שאני יוצרת עם הילדים כקבוצה וכפרט באופן אישי ומשפחותיהם הם הצלחה לאין ערוך עבור הילד, עבורי, עבור ההורים, המשפחה ובית הספר.
 
 
 
באהבה,
 
איילת לוינרסקי

 

האומץ להיות עצמך . . .   ולחיות בביטוי עצמי מלא

 

איילת לוינרסקי    טל. 052-8955544    ayeletlev@adhdcenter.co.il                                                                                            Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים